Kuidas valida endale poolvääriskivi?

Kuna me kõik oleme vaid inimesed, kel võib ses tohutus informatsioonitulvas tekkida raskusi otsustamisega, võib meist paljudel tekkida küsimusi, nagu: Milline poolvääriskivi oleks minu jaoks see õige? Millist poolvääriskivi valida? Millised on poolvääriskivide omadused? Mida tähistavad erinevad värvid? Siinkohal on antud küsimustele vastamise eesmärgil kokku pandud üks pisike abi pakkuv artikkel, kuhu on koondatud teadmised, mis aitavad endas ja oma soovides paremini selgusele jõuda. Lisaks on tegu ka hea kokkuvõttega erinevate poolvääriskivide omaduste ja nende värvide tähenduste kohta, kuna enamasti on lugu selline, et sama värvi kristallidel on sarnased eesmärgid ja ülesanded.

Lisaks eelmainitule on artiklis ka kajastatud, kuidas ja milliste vahenditega poolvääriskivide eest hoolt kanda neid laadides ning puhastades, et need oma eesmärki efektiivsemalt täidaks.

KRISTALLIDE OMADUSED VÄRVIDE JÄRGI

Värvid avaldavad kristallide toime ja eesmärkide lahtimõtestamisel tugevat mõju. Antud peatükis on sellest ka lähemalt räägitud.

KOLLANE

KOLLANE värv stimuleerib tunnetuse protsessi, mõjutab inimese intellektuaalseid võimeid, tähistades ka lahkumist materiaalsest maailmast. Ühtlasi ärgitab kollane värv tegutsema, tekitades inimeses optimismi.

Märksõnad: rõõm, edasiliikumine, vaimne teadlikkus, minapildi kujunemine, küllus, optimism, positiivne ellusuhtumine, hirm, kontroll, ihad, viha, raev, enda jõu tunnetamine, enesekehtestamine, enda väärtustamine, seedimine, suhtlemine, reisimine, liikumine, kasv, raha, rahulolu, enesekaitse, enda vägi.

Lisa oma ellu kollast, kui:

* soovid end vaimselt stimuleerida, edendades iseenese jõu tunnetust, enesekehtestamise oskust ja enese väärtustamist;

* soovid vabaneda vihast, hirmudest, kontrolli vajadusest;

* soovid olla parem suhtleja;

* soovid oma ellu tuua kardinaalseid muutusi;

* kannatad kõhuprobleemide, seedimishäirete (anoreksia, buliimia, tüsedus, maksaprobleemid), sõltuvuste või depressiooni all ning soovid ennast turgutada.

Kollased poolvääriskivid

Kollaseid poolvääriskive kasutatakse rikkuse ligi meelitamiseks, lisaks toetavad antud kristallid ka võimet pühenduda eesmärkide saavutamisele, pakkudes sisemise tasakaalu. Kollaste poolvääriskivide kandmine annab suurepärase tervise, tugeva tahtejõu, ühtlasi on need abiks ka ühenduse loomisel oma sisemise väega, õpetades end väärtustama. Hinnates ja austades ennast, on võimalik väärtustada, aktsepteerida ning väärtustada ka teisi enda ümber. Kollaste kristallide kandmine toetab ka eluga toime tulemises, keeruliste otsuste langetamises, viha leevendamises, süütunde lahustamises, takistuste eemaldamisel. Abiks ka sõltuvustest, kadedusest, jäikadest seisukohtadest vabanemisel. Kollaste kristallide kandmine annab ka julgust ja jõudu, antud kristallid aitavad ühtlasi usaldada iseennast, võtta vastutus, tugevdada minapilti, aitavad ka ära hoida liigset klammerdumist.

Levinuimad kollased kristallid: safiir, tsitriin, topaas, kassisilm, tiigrisilm, jaspis, merevaik, kollane jaad.

Kollane on otseselt seotud Päikesepõimiku tšakraga, mis vastutab elutähtsa energia jaotumise eest kogu kehas, ühtlasi nimetatakse seda ka elujõu laoks. Päikesepõimikus algab indiviidi areng – tekivad ego, eneseteadvus ja jõud. See on ka koht, kus omastame informatsiooni ja seedime oma maailma. Siin on teemaks ka inimese enesekohased tunded, eriti just väärtushinnangud, väärikus, sümpaatia ja usaldus (nii enda, kui teiste vastu). Päikesepõimik tegeleb isikliku jõu ja eneseaustusega seotud probleemidega, meie isikliku jõuga suhetes välismaailmaga. Kolmanda tšakra piirkonnas on tohutult energiat, mis positiivselt kasutatuna annab elule sihi ja suuna.

LILLA

LILLA on spirituaalse külluse otsijate ning ka õigluse värv. See soodustab õiglaste otsuste langetamist ja oma olemuse mõistmist. Sageli soovitatakse närvilistel ja meelerahu poole püüdlevatel inimestel end ümbritseda just lilla (eriti violetse) värviga. Lillat soovitakse kanda loomingulistel inimestel. Nii riietuses, kui ehetes suurendab lilla (ja ka violetne) kujutlusvõimet, fantaasiat ning võimaldab tuua oma ellu rohkem müstikat.

Märksõnad: selgeltnägemine, intuitsioon, rahu, vaimsus, vaist, taju, spirituaalsus, areng, laienemine.

Lisa oma ellu lillat, kui:

* tahad oma kujutlusvõimet maksimaalselt kasutada;

* tunned ennast eraldatuna (või eksinuna);

* soovid leida oma elus tasakaalu;

* tahad kõrvaldada oma teelt takistused;

* tahad näha oma elus kõrgemaid sihte ja eesmärke ning nende poole püüelda;

* soovid rahustada oma meeli;

* kannatad apaatia või depressiooni all ning soovid ennast turgutada.

Lillad poolvääriskivid

Lillasid kristalle seostatakse eestkätt müstika ja puhastumisega. Neid kasutatakse sageli toetava abivahendina mediteerimisel, vaimse teadlikkuse suurendamiseks, oma kõrgema minaga ühenduse loomiseks, inspiratsiooni saamiseks ja kujutlusvõime ergutamiseks.
Samuti soovitatakse violetseid kristalle kasutada maise eluviisi edendamiseks ning  jõukuse suurendamiseks.

Levinuimad lillad/violetsed kristallid: ametriin, ametüst, ioliit, lepidoliit, lilla fluoriit, lilla ahhaat, sugiliit, tšaroiit.

Lilla on otseselt seotud Kroontšakraga. Kroontšakra on füüsilise keha otsene ühendus Universumi tarkuse ja energiatega. Blokeerunud tšakra teeb raskeks oma hingega ühenduse loomise, takistab nägemast suuremat pilti või saamast kõrgemat juhatust. Lisaks sellele painavad mured kõige maise pärast ning sagedased peavalud. 

SININE

Puhtad SINISED toonid on inspiratsiooni, siiruse ja spirituaalsuse värvid. Sinine oma erinevates variatsioonides on ka väga rahustav värv. Tumesinine on omakorda tõe ja mõõdukuse värv. Türkiis on kommunikatsiooni, kaitse, tervise, enesekindluse ja tugevuse värv. Aqua on kõrgete ideaalide värv, indigosinine sümboliseerib mõtisklusi, sügavat tarkust, enese tundmist ja spirituaalseid tõdemusi. Indigosiniseid kristalle kasutatakse kosmilisele tarkusele ligi pääsemiseks.
Sinine värv annab oma kandjale võimaluse end distantseerida, vaadata toimuvat kaugemalt ning suurendada oma väljavaateid. Sinise värvi vibratsioon soodustab suhtlust ja läbirääkimisi. Sinist kasutatakse kõige sagedamini blokeerunud energiate liikuma panemiseks, rahustamiseks, julgustamiseks ja kommunikatsiooni soodustamiseks.

Märksõnad: rahu, harmoonia, lõõgastumine, tasakaal, puhastumine, uni, tervenemine, tunded, alateadvus, suhtlemine, loovus, eneseväljendamine.

Lisa oma ellu sinist, kui:

* soovid leevendada ja rahustada oma elus valitsevat kaost;
* soovid vabalt ja voolavalt suhelda oma pere, sõprade või töökaaslastega;
* tahad mõista, rääkida ja elada oma tõe järgi;
* soovid avardada oma perspektiivi;
* oled valmis midagi uut õppima;
* tahad nautida üksindust ja rahu.

Sinised poolvääriskivid

Siniseid poolvääriskive kasutatakse eestkätt selleks, et luua rahu ja harmooniat ning rahustada liialt hüplevaid emotsioone. Sinised kristallid on abiks uinumisel ja magamisel ning paljud neist pakuvad leevendust neile, kes hädas õudusunenägudega.  Sinised poolvääriskivid pakuvad inspiratsiooni ja soodustavad voolavat kommunikatsiooni.

Levinumad sinised kristallid: apatiit, kullisilm, lasuriit, sugiliit, tšaroiit, türkiis, küaniit, sinine safiir, sinine topaas, azuriit, šatukiit, angeliit, akvamariin, amasoniit, sodaliit, sinine kvarts, sinine kaltsiit, krüsokolla, tselestiit, sinine opaal, sinine aventuriin, aragoniit, larimar, tansaniit.

Sinisega on otseselt seotud kurgutšakra ning indigosinisega Kolmas Silm. Kurgutšakra vastutab kommunikatsiooni ning oma tõe järgi elamise (ja ka selle rääkimise) eest. Kolmas Silm on aga meie intuitsiooni ja psüühiliste võimete keskuseks.

MUST

MUST on raskemate küsimuste ning sageli ka süngemate jõudude värv. Muuhulgas sümboliseerib must negatiivsust, valu, teadmatust, ärevust ja depressiooni. Müstilise värvina kannab ta endas ka tohutut potentsiaali ja võimalusi.

Märksõnad: kaitse, turvatunne, tasakaal, maandus, negatiivse energia neelamine, julgus.

Lisa oma ellu musta, kui:

* soovid jääda märkamatuks;
* soovid avada ukse müstilisse maailma;
* tahad valmistuda selleks, mis tulemas (teadmatus);
* soovid omada oma mõtete ja tegude üle suuremat kontrolli;
* soovid hoida teisi inimesi turvalisel distantsil;
* hindad võimalustest tulvil tühjust (tühimikku, milles kõik võimalik).

Mustad poolvääriskivid

Musti kristalle kasutatakse maagias tumedate, murranguliste ja hävitavate loodusjõududega tegelemisel, ühtlasi ka varjatud, salajaste, süngete ja ähmaste infoallikateni jõudmiseks. Läikima lihvitud musta, peeglisarnast pinda, kasutatakse sageli ennustamiseks ning enda või oma hetkeolukorra peegeldamiseks. Värvi (valguse) puudumine muudab mustad kristallid ülimalt headeks kaitsekivideks – nad aitavad ka oma kandjal jääda märkamatuks ning seeläbi ka negatiivsete jõudude poolt puutumatuks. Mustad poolvääriskivid sümboliseerivad enesekontrolli ja vastupidavust. Spirituaalsel tasandil on võimalik musti kristalle kasutada ka selleks, et soovimatud mõtted, emotsioonid ja energia tagasi nende algallikasse peegeldada.

Levinuimad mustad kristallid: apatši pisarad, boji kivid, gagaat, lumiobsidiaan, magnetiit, must turmaliin, mustad pärlid, nebulaarkivi, nummiit, obsidiaan, oonüks, šungiit, tektiit.

Must on seotud maatšakraga – see maandab, annab ühenduse maaga ning tasakaalustab. Meditatsioonis, rännakutel ja kristalliteraapias on mustad kristallid asendamatud maandajad.

ROHELINE

ROHELINE on looduse, viljakuse, tervenduse, rahu, tasakaalu, õppimise, harmoonia, kasvu, uuenemise, turvalisuse, loomingulisuse ja elujõu värv. Roheline sümboliseerib veel ka heaolu, füüsilist tervist, küllust, eneseteostust, enesekehtestamist ja enesest lugupidamist.
Roheline on enamasti seotud raha ja materiaalse heaoluga, lisaks sellele mõjub ta tervendavalt silmadele.
Roheline kannab endas tugevaid looduse energiaid – soovi kasvada, areneda, laieneda ning suureneda. Lisaks sellele kannab roheline endas vajadust tasakaalu ja korra järgi. Muutused ja transformatsioon on kasvu lahutamatud osad ning selles osas on roheline suurepärane toetaja. Rohelist on hea kanda, kui sa soovid oma elu muuta – nii öelda liikuma panna (mistahes eluvaldkonnas). Roheline on ka tervislike suhete värv.

Märksõnad: tervenemine, tervendamine, tervis, harmoonia, puhastus, emotsionaalsed sidemed, emotsioonide vaigistamine, tasakaal.

Lisa oma ellu rohelist, kui:

* vajad oma ellu rohkem tasakaalu;
* tunned vajadust muutuse või arengu järgi;
* soovid vabadust, et uusi ideid ja projekte leida ja/või käivitada;
* soovid turgutada oma küllusteadvust (ja rahalist seisu);
* tahad alustada millegi uuega;
* vajad kaitset hirmude, ärevuse või teiste poolt esitatud liialt kõrgete nõudmiste ja standardite eest.

Rohelised poolvääriskivid

Kõige sagedamini kasutatakse rohelisi poolvääriskive selleks, et küllust, rikkust ja raha ligi tõmmata. Samuti on nad heaks toeks mistahes kasvu ja arengu toetamiseks. Sageli kasutatakse neid ka viljakuse (nii füüsilise, kui ka ärilise) suurendamiseks. Seetõttu, kui soovid oma elu tasakaalustada, muuta või areneda uuele tasemele, on rohelised poolvääriskivid just ideaalsed!

Levinuimad rohelised kristallid: aktinoliit, aleksandriit, apofülliit, aventüriin, diopsiid, dioptaas, epidoot, hideniit, krüsopaas, malahhiit, moldaviit, nefriit, peridoot, preniit, roheline fluoriit, roheline kaltsiit, roheline obsidiaan, roheline turmaliin, sammalahhaat, serafiniit, serpentiin, smaragd, tsoisiit, unakiit, variskiit, varistsiit, verekivi, vesuvianiit.

Rohelise värviga on otseselt seotud südametšakra. Südametšakra funktsioon on eluterve nägemus endast, emotsionaalne tasakaal ning enda suhestumine suuremasse pilti. Süda vastutabki eestkätt armastuse (nii enda, kui ka teiste vastu) ning ühenduse eest kõrgema teadvusega.

ORANŽ

ORANŽ on väga väekas, suurte tervendavate omadustega värv. Oranž suurendab söögiisu, turgutab loovust ning muudab inimese entusiastlikumaks. Oranž sümboliseerib vitaalsust ja vastupidavust, see on õnne värv. Oranži värvi energiat seostatakse päikese soojusega. Oranž on ka väga uudishimulik värv ning seda tasuks teadlikult kasutada, kui eesmärgiks on millegi uue avastamine või loomine.

Oranži on hea kanda stressirohkel ja muutlikul ajal. Ta aitab toime tulla keeruliste elumuutuste ja šokiga ning tasakaalustada oma emotsioone. Lisaks sellele aitab oranž leida ühendust oma tahtejõuga, võtta mängleva kergusega omaks uusi ideid ning soodustab elu nautimist.

Märksõnad: isiklik jõud, energia, kasv, valgustus, elurõõm, loovus, heaolutunne, suurendab enesekindlust, enesehinnangut, viljakust.

Lisa oma ellu oranži värvi, kui:

* soovid asju pisut kiirendada või vürtsitada;
* soovid muutuda millegi suhtes entusiastlikumaks või osavõtlikumaks;
* soovid turgutada oma loovust;
* tunned, et elujõudu ja energiat on vähe;
* soovid leevendada midagi, mis tundub Sinu jaoks liialt tõsisena.

Oranžid poolvääriskivid

Oranže poolvääriskive kasutatakse eestkätt selleks, et suurendada isiklikku väge ja elujõudu. Nad on ka väga head inimestele, kes ei väärtusta ennast piisavalt või kes kannatavad madala enesehinnangu all. Oranžid kristallid muudavad oma kandja energilisemaks, teotahtelisemaks, elavamaks ja füüsiliselt tervemaks.

Levinuimad oranzid poolvääriskivid: merevaik, oranz kaltsiit, karneool, oranz millennium, päikesekivi, tiigrisilm, topaal, vulfeniit, tangerine kvarts ja tangerine aura.

Oranzi värviga on otseselt seotudsakraaltšakra. Sakraaltšakra on eluhäll. Just sealt saab alguse kogu looming – sealhulgas inimelu. See vastutab ka eluenergia, elurõõmu ja naudingute eest. Sakraaltšakraga on seotud ka suguorganid ja nende talitlus.

PRUUN

PRUUN on maa värv ning seetõttu seostatakse seda ennekõike elu materiaalsema poolega. Ta sümboliseerib maalähedust, stabiilsust ning viljakale pinnasele omast potentsiaali. Pruun on väga hea stabiliseeriv värv. Pruun on väga hea kaitsevärv – ta võimaldab püsida märkamatuna ning jääda sündmuste keerises tahaplaanile. Soojad pruuni toonid tekitavad õdusa ja mugava terviklikkuse tunde. Nad rõhutavad loomulikkust ja turvalisust.

Märksõnad: kaitse, turvatunne, tasakaal, maandus, julgus, negatiivse energia neelamine.

Lisa oma ellu pruuni värvi, kui:

* püüdled terviklikuma tunde poole;
* soovid mingis olukorras jääda tahaplaanile ning püsida märkamatuna;
* soovid leida ühendust naturaalsete maisete asjadega;
* tahad oma ellu rohkem stabiilsust;
* soovid olla lihtsam ja konventsionaalsem.

Pruunid poolvääriskivid

Pruunid poolvääriskivid on maandavad ning soodustavad stabiilsust ja selget (loogilist) mõtlemist. Nad aitavad püsida kahe jalaga maal, leida ühendust oma keskmega ning on heaks toetajaks muutlikul ajal või mistahes uute alguste (sh projektide käivitamise) perioodil.

Levinuimad pruunid kristallid: bronziit, tiigrisilm, andalusiit, aragoniit, boji kivid, fulguriit, jaspis, kiastoliit, kõrberoos, moqui kuulid, ränikivi, suitskvarts, topaas, kivistunud puit.

Pruuni värviga on seotud maatšakra ja päikesepõimik. Osad pruunid kristallid resoneeruvad ka juurtšakraga. Maatšakra on seotud maanduse ning loodusega oma ühenduse leidmisega. Teisisõnu ühendus kõige maise ja füüsilisega. Juurtšakra resoneerub ellujäämise ning baasvajaduste tasandil elamise eest. Juurtšakra teemad on kuulumine, ellujäämine ja suhe oma hõimuga (vanemad, päritolupere). Päikesepõimikus elab meie vägi ja tahe – liikumapanev jõud.

ROOSA

ROOSA on universaalne armastuse värv. Punase heledama ja mahedama varjundina sümboliseerib ta varjatud kirgi. Roosa värv mõjub leevendavalt, rahustavalt ja koguni tervendavalt. Roosa äratab empaatiat, leppimist, sõprust ja andestust, ühtlasi aitab tõsta oma eneseväärtust, õpetab armastama ja aktsepteerima ennast ning lubab olla enda ja ka teiste vastu hell. Roosa tumedad ja sügavad roosa toonid on efektiivsed tasakaalutuse ja vägivalla neutraliseerijad. Roosat on hea kanda, kui soovid endast jätta rahumeelse ja rahuliku inimese mulje.

Märksõnad: armastus, sõprus, rahu, suhted, harmoonia, kaastunne, lahkus.

Lisa oma ellu roosat värvi, kui:

* soovid liialt tugevaid emotsioone rahustada (sh. leevendada emotsionaalset valu);
* soovid neutraliseerida tasakaalutust või vähendada vägivalda (nii emotsionaalset, kui ka füüsilist);
* soovid rahuneda ja leida tasakaalu;
* soovid mõistmist, pühendumist ja aktsepteerimist.

Roosad poolvääriskivid

Roosasid poolvääriskive kasutatakse samuti ennekõike armastuse, kõrgema enesehinnangu, eneseväärtustamise ja korra soodustamiseks. Roosad poolvääriskivid leevendavad ka emotsionaalset valu ning aitavad oma kandjat kaitsta vägivalla ja agressiooni eest. Kanna roosadest poolvääriskividest ehteid ja kristalle endaga, aseta need oma koju või töökohale ilu ja armastuse stimuleerimiseks.

Levinuimad roosad poolvääriskivid: roosakvarts, rodokrosiit, rodoniit, morganiit, roosa mangano kaltsiit, rubelliit (roosa turmaliin), roosa opaal, danburiit, roosa kaltsiit, roosa safiir, petaliit.

Roosa värviga on seotud südametšakra ja kõrgemsüdametšakra. Südames elab armastus nii enda, kui ka kõige ja kõigi ümbritseva vastu. Südametšakraga on seotud usaldus, armastus, aktsepteerimine, emotsionaalne avatus ja lahkus.

PUNANE

Punast peetakse kõige soojemaks värviks. PUNANE sümboliseerib palava armastuse tulisust, kirge, ihalõõma, rõõmu, seksuaalsust, viljakust ning loomingulisust. Negatiivsema poole pealt seostatakse punast temperamendi ja vihaga. Punane on verevärv ning seeläbi sümboliseerib ta ka elu ja vitaalsust, tuues fookuse elu mõttele, liigi jätkamisele, elamisele, soodustades ellujäämist.

Punase kandja jätab endast vapra, enesekindla ja dünaamilise mulje. Punane värv tõstab enesehinnangut ning aitab ennast paremini esitleda mõnel tähtsal kohtumisel või koosolekul. Punast kandvad inimesed valitsevad tihtipeale ruumi ja olukorda.

Märksõnad: kirg, energiad, vastasseis, viha, tugevus, jõuduandev, erutav, julgus, toetab tegutsemist.

Lisa oma ellu punast, kui:

* soovid suurendada oma entusiasmi ja kirglikkust (nii asjade, projektide, kui ka inimeste suhtes);
* vajad lisaenergiat;
* vajad enesekindlust ja tahet oma unistuste poole püüdlemiseks;
* pead tegelema oma ellujäämise seisukohast olulise teemaga (nö elu ja surma küsimused);
* vajad kaitset hirmude ja ärevuse eest.

Punased poolvääriskivid

Punaseid kristalle on hea kasutada keha tugevdamiseks, tahtejõu ja vapruse kasvatamiseks, vitaalsuse suurendamiseks ja seksuaalsete düsfunktsionaalsuste ületamiseks. Vitaalsuse ja energia suurendamiseks kanna punast kristalli kaelas, ehtena või hoia kodus sobivas kohas.

Levinuimad punased poolvääriskivid: rubiin, punane jaspis, granaat, vanadiniit, verekivi, punane korall.

Punase värviga on otseselt soetud selgroo allosas asuv juurtšakra. Juurtšakra resoneerub ellujäämise ning baasvajaduste tasandil elamise eest. Juurtšakra teemad on kuulumine, ellujäämine ja suhe oma hõimuga (vanemad, päritolupere). Füüsilises kehas vastutab ta ennekõike kehatemperatuuri reguleerimise ja seedeelundkonna töö eest.

VALGE, LÄBIPAISTEV

VALGE on maagias ilmselt tähtsaim värv, kuna maagias usutakse peituvat kõik ülejäänud värvid. Valge on tasakaalustav, rahustav, puhastav ja tervendav tõe ning helguse värv. Valge aitab näha tulevikku ja kingib spirituaalse avanemise, juhtides kõrvale hirmud ja kahtlused. Valge värv seostub ka täiskuu maagiaga. Valge on ka jumaliku energiaga emade ja laste kristall. Valge on abiks ka ühenduse saamisel oma hingejuhendajatega, suhtlemisel inglite maailmaga, aitab arendada telepaatilisi võimeid. Valge värv sümboliseerib kõrgemat mõtteviisi ning kõrgemat teadvust. See on vaimsuse värv ning ta on iseloomulik helgele, puhtale ning füüsilise maailma poolt rikkumatule. Valge esindab intuitsiooni, selgeltnägemisvõimeid, süütust ja puhtust.

Märksõnad: puhastus, valgustus, selgus, neutraliseerimine, rahu, uued algused, ühendus Universumiga.

Lisa oma ellu valget, kui:

* soovid stabiliseerida oma emotsioone;

* soovid tuua oma ellu (meelte)selgust;

* soovid vabaneda hirmudest ja negatiivsetest energiatest, puhastada nii füüsilist-, kui ka aurakeha/energiakeha.

* soovid suurendada hoituse- ja turvatunnet;

* soovid oma elus näha sügavamat pilti;

* kannatad unehäirete all.

Valged poolvääriskivid

Valgeid kristalle kasutatakse alati spirituaalsetel eesmärkidel. Need aitavad eemaldada negatiivseid energiaid läbi valguse, tervendamise kristallid. Rahustavate omaduste tõttu sobivad hästi meditatsiooniks ja spirituaalseks tööks. Valgete kristallide kasutamine annab sügava sisemise rahu tunde, lõõgastades ja tasakaalustades emotsioone. Lisaks soodustavad valged kristallid ka sooja õhkkonna loomist, uinumist, sügavat ja rahulikku und, leevendades ka hirme tuleviku ees.

Levinuimad valged kristallid: mäekristall, apofülliit, seleniit, skolessiit, tselestiit.

Valgega on seotud kõrgem kroontšakra. Selle funktsiooniks on ühendus Universumi takuse ja kosmilise teadvusega. Blokeerunud kõrgema kroontšakra puhul on inimene võimetu Universumi infot vastu võtma ja seda usaldama, lisaks ka ei suuda ta siis elada kooskõlas oma hinge ja väljaga.

Kristallide omaduste ja mõju kokkuvõte

Kristallide omadusi ja mõju kokku võttes saab seega väita, et VALGED kristallid on puhastavad, valgustavad, selgendavad ja neutraliseerivad. PUNASED on füüsiliselt stimuleerivad, seksuaalselt erutavad, tegutsemist toetavad, energiat, iha, kirge ja tugevust andvad. ROOSAD kristallid on kaastunde, armastuse ja harmoonia kivid. ORANŽID stimuleerivad loovust, tugevdavad elurõõmu ja heaolutunnet, ühtlasi mõjuvad hästi ka suguelunditele, viljakusele ja enesekindlusele. KOLLASED poolvääriskivid stimuleerivad vaimselt, edendades iseenese jõu tunnetust, enesekehtestamise oskust ja enese väärtustamist, lisaks on abiks ka depressiooni vastu ning aitavad kaasa veel seedimisele ja kommunikatsioonile. ROHELISTE poolvääriskivide mõju on tervenemine, armastus ja harmoonia, emotsionaalne ja füüsiline puhastumine mürkidest, lisaks toetavad rohelised kristallid ka teistega emotsionaalse sideme loomisel, stressi maandamisel ja maksa stimuleerimisel. SINISED kristallid on abiks lõõgastumisel, rahu leidmisel, lisaks aitavad need kehas olevad kemikaalid tasakaalu viia ning stimuleerida ka neerusid ja põit. LILLAD/VIOLETSED poolvääriskivid on rahu, selgeltnägemise, intuitsiooni ja vaimsete tegevuste kristallid, peale selle toetavad need ka ajutegevust, puhastavad kopse ja nahka. MUSTAD ning PRUUNID kristallid on negatiivse energia neelajad, pakuvad sidet maa energiaga ja elimineerivad valu.

POOLVÄÄRISKIVID TÄHTKUJUDE JÄRGI

zodiac, stars, astrology-4709196.jpg

Alljärgnev nimekiri on vaid väike spikker/abinõu sobilikemate kivide valimisel.

KALJUKITS – kõik pruunikad toonid

Jaspis, mäekristall, jadeiit, obsidiaan, oonüks,  türkiis, roosakvarts, sodaliit, suitsukvarts, härjasilm, tiigrisilm, grainstone, bronsiit, cloisonne kivi

VEEVALAJA – kõik sinakas-rohelised

Ametüst, lasuriit, türkiis, roosakvarts, kassisilm, ahhaat, obsidiaan, oonüks, sodaliit, tsitriin, roheline dalmaatsia jaspis, dianiit

KALAD – kõik sinised ja lillad

Japsised, ahhaat, karneool, ametüst, türkiis, tiigrisilm, lasuriit, sodaliit, turmaliin, jadeiit, opaliit, sinine kuldkivi, sinine kaltsedon, dianiit, kassisilm, morganiit, cloisonne kivi

JÄÄR – kõik punanased toonid

Hermatiit, jaspis, ametüst, karneool, punane oonüks, lasuriit, rodokrosiit, roosakvarts, sodaliit, punane tiigrisilm

SÕNN – kõik rohekad toonid

Ahhaat, aventuriin, jaspis, roosakvarts, malahiit, oonüks, türkiis, sodaliit, sammalahhaat, roheline kaltsedon, dianiit, roheline dalmaatsia jaspis, forsteriit

KAKSIKUD – kõik kuldsed toonid

Ametüst, kaltsedon, mäekristall, tiigrisilm, sammalahhaat, rodoniit, tsitriin, lasuriit, obsidiaan, türkiis, sodaliit, roosakvarts, malahhiit, goldriver

VÄHK – valge

Aventuriin, hematiit, kaltsedon, hauliit, seleniit, ahhaat, karneool, lasuriit, türkiis, jadeiit, sodaliit, mäekristall, opaliit, kassisilm

LÕVI – oranž või kuldne

Tiigrisilm, karneool, liivakivi, obsidiaan, merevaik, roosakvarts, lasuriit, mäekristall, türkiis, sodaliit

NEITSI – sinine

Jaspis, mäekristall, sinine liivakivi, kaltsedon, ahhaadid, lasuriit, türkiis, opaliit, cloisonne kivi, kassisilm, sodaliit

KAALUD – roosa

Ametüst, rodoniit, malahhiit, roosakvarts, kirsikvarts, morganiit, lasuriit, türkiis, sodaliit, jadeiit, jaspis, roosa opaal, rodokrosiit, pitsahhaat

SKORPION – must

Hematiit, jaspis, oonüks, ahhaadid, obsidiaanid, türkiis, laavakivi, suitsukvarts

AMBUR – lilla

Aventuriin,  jaspis, kaltsedon, lasuriit, obsidiaan, sodaliit, ametüst, oonüks, türkiis, roosakvarts, malahhiit

Kui soovid teada, kuidas kristalle hooldada, siis vaata SIIA.

Allikad:

Edukat kristallide valimist,

Teie Lau Ra 𓂀

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga