Karma puhastumine- kuidas ja milleks?

karma sümbol

Me kõik oleme kuulnud väljendit või isegi kasutanud: “Küll karma teeb tagasi!”. Mis saab aga siis kui tunned, et sul endal on karmavõlg ja ei tahaks, et karma sind karistaks!? Selle vältimiseks on võimalik läbi viia karma puhastumine. Kuid ennem puhastumise kallale asumist, tuleks endale kõigepealt selgeks teha, mis karma üldse on ja millised on karma seadused.

MIS ON KARMA?

Karmaks nimetatakse põhjuse ja tagajärje seadust. Karma on kõik see kokku, mida oleme kunagi teinud, teeme praegu või edaspidi. Kõik meie teod, nii halvad kui head, mõjutavad meie praegust ja tulevast elu. See on tuntud ka kui põhjuse ja tagajärje seadus. Usutakse, et praeguse elu tegemised mõjutavad järgmist elu ning küsimus ei ole selles, kas see järgmine elu tuleb, vaid milline ta tuleb.

Karma tähendab sanskriti keeles “tegu” ning on Universumi loomulik ja vältimatu seaduspära, mis tähendab, et karma toimib hoolimata sellest, kas inimene on sellest kuulnud või mitte, usub sellesse või mitte.

Karma all mõistame tegusid, mille taga on kavatsus ehk need teod, mis on sooritatud tahtlikult ja meelega. Kuid et isegi instinktiivse tegutsemise taga on alateadlikud kavatsused, loovad karmat kõik teod. Olgu tegu nii suur või väike, tähtis või tähtsusetu, oma tagajärg on tal igal juhul. See aga tähendab, et kõige eest, mis juhtub meie elus, oleme vastutavad me ise.

KARMA SÜMBOL

Karma sümboliks on lõputu sõlm (pildil). Lõputu sõlm sümboliseerib põhjuse ja tagajärje omavahelist seost, karmilist tsüklit, mis jätkub igavesti.

12 KARMA SEADUST:

1. Suur seadus – “Mida külvad, seda lõikad”. Kõik mõtted või energia, mille välja anname, tuleb meile tagasi – nii hea kui ka halb.

2. Loomise seadus – Ükski hea asi ei juhtu sinu elus võluväel, tuleb aktiivselt tegutseda, et asjad juhtuks.

3. Alandlikkuse seadus – Selleks, et oma elus midagi muuta, tuleb esmalt aktsepteerida seda, mis Su elus praegu eksisteerib.

4. Vaimse kasvamise seadus – Kui sisemiselt kasvame, muutume ja areneme, muutub ja kasvab ka meie väline reaalsus.

5. Vastutuse seadus – Me vastutame selle eest, kuidas end maailmale näitame, kuidas lubame teistel end kohelda ja kuidas me kohtleme teisi inimesi.

6. Seotuse seadus – Iga olukord meie elus, ning iga inimene, kellega oma elus oleme kohtunud nii minevikus, olevikus, kui ka kohtume tulevikus, on meiega seotud. Ühtlasi pole ka suguvõsast pääsu – suguvõsa, kuhu laps sünnib, vastab tema eelmise elu lõpus kujunenud karmilisele tulemusele.

7. Jõu seadus – Oma energiat ei saa korraga kahele asjale suunata. Kui keskenduda ühele asjale korraga, saavutate palju rohkem ja ka tulemused on paremad.

8. Andmise ja külalislahkuse seadus – Tuleb olla ennastsalgav, altis teistele andma ja praktiseerida seda, mida oled välja öelnud, ehk siis tuleb tagada, et te mitte lihtsalt ei räägi ega mõtle häid mõtteid, vaid ka tegutsete ja järgite neid tõekspidamisi.

9. Kohalolu seadus – Kui elame siin ja praegu ning oleme häälestatud sellele, mida teeme, näeme, maitseme, haistame ja tunneme, siis märkame, et energia on erinev ning kogemus on palju köitvam ja tasuvam. Ela hetkes, kuna olles hetkes, ongi elu nii, nagu on. Asjad tulevad ja lähevad, ära kujuta ette seda, mida pole – ära fantaseeri, et pärast poleks vaja pettuda.

10. Muutuse seadus – Muster jääb jätkuvalt korduma seni, kuni õpite kogemusest ja teete midagi teisiti, et areneda, muutudes endast paremaks versiooniks, kuna vaid siis on võimalik peatada nõiaring.

11. Kannatlikkuse ja tasu seadus – Raske töö tasub end ära. Suurte asjade saavutamine nõuab aega ja püsivust, mitte alla andmist. Tasub tähistada oma saavutusi, nautida iga väikest verstaposti, mida oma teekonnal saavutate.

12. Väärtuse ja inspiratsiooni seadus – Meil kõigil on väärtust anda. Meie ainulaadsed kingitused on mõeldud jagamiseks kogu maailmaga ja neil on positiivne mõju. Nii et ükskõik kui pealtnäha väike ja ebaoluline meie panus maailmale tundub, on see oluline. Saate tagasi täpselt nii palju, kui olete millessegi panustanud.

KARMAST VABANEMINE

Kui lähed elu vastu sõjaga, pöördub ta su vastu veel suurema sõja ja agressiivsusega. Kui lähed ta vastu heaga, pöörab ka elu su poole hea külje. Tahad inimestest vabaneda, tee neile haiget, tahad sõpru, tee head. Kui teed head ja vastu midagi ei oota, siis karma puhastub.

Allikad:

Head karma puhastust,

Teie Lau Ra 𓂀

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga