Kingakarbist lõngakorv

Kui sa oled nagu mina, kes jätab kodus alles kõikvõimalikud karbid ning õmblustööde “jäägid”, siis annan sulle hea idee, kuidas nendest teha ise üks äge korv. Korvi valmistamine on supper lihtne ning ma olen kindel, et sellega saavad hakkama kõik. Mina kasutan korvi lõngade hoiustamiseks, kuid kasutusvõimalusi on isetehtud korvil veel tuhandeid, näiteks riidekapi organiseermiseks või pisividinate hoiustamiseks. Seega hakkame aga peale.

Vaja läheb:

  • Kinga- või mõni muu ülearune pappkarp
  • Riidetükike voodri tegemiseks
  • Nöör või paksem lõng
  • PVA liim
  • Paelakesed korvi kaunistamiseks

1. Samm- voodri paigaldamine

Voodri paigaldamises ei ole midagi keerulist. Kõigepealt mõõda välja vajaminev kogus kangast ning jälgi, et korvi nurgad ei jääks lokkima. Mina lisasin voodrikanga ka karbi alla, et karp oleks tugevam ja papp välja ei paistaks. Peale voodri paigaldamist lase liimil natuke kuivada.

2. Samm- nööri lisamine

Järgmisena lisasin ma karbi ümber nööri, et oleks karbil ka korvi moodi välimus. Kuid ma usun, et paksem lõng näeb samuti hea välja ning eesmärk on ikkagi kasutada jääke. Nööriga alustasin ma karbi ülemisest äärest, jättes natuke ka voodrit näha ning kinnitasin nööri otsa PVA liimiga. Peale seda hakkasin ma lihtsalt nööri ümber karbi kerima, lisades igale ringile ka natuke liimi. Kuna ma lisasin voodri ka karbi alla, ei läinud ma nööriga täitsa lõpuni välja, et oleks voodrit ka põhjast näha.

3. Samm- kaunistamine

Viimaseks sammuks on korvi kaunistamine. See samm on täiesti vaba valik, kas üldse kaunistada ja kui palju. Mina piirdusin paela lisamisega, millele tegin veel väikese lipsukese. Paela kinnitasin samuti törtsu PVA liimiga. Kuid kindlasti julgustan teid, et olge loovad, sest just nii valmivad asjad, mis on unikaalsed ja kodukootud!

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga