Kuidas hooldada kristalle?

Käesolevas artiklis on kajastatud, kuidas ja milliste vahenditega poolvääriskivide eest hoolt kanda.

Alati tuleb puhastada kelleltki teiselt saadud ehteid, kuna need võivad endas hoida negatiivseid võnkeid ja need siis uuele omanikule üle kanda. Ainsateks isepuhastuvateks kristallideks, mida mitte kunagi pole vaja puhastada, on tsitriin, küaniit ja azeztuliit.

Kõige mugavam viis oma kristalle puhastada on heliga – selleks puhuks sobivad ideaalselt Tingshad ehk Tiibeti kellad. Kahte kellukest kokku lüües tekib kõrge akustiline vibratsioon, millel on energeetiliselt puhastav toime tänu resonantsi põhimõttele. Samaaegselt võib ka mõelda, kuidas kaunis heli viib kristallidest välja kõik halvad ja ebavajalikud energiad.

Teine viis kristallide puhastamiseks on nende suitsutamine (nt salvei või viirukisuitsuga) või küünlaleegist läbi viimine. Seda tehes võib mediteerides visualiseerida neid valgusesse, mis puhastab ja annab neile uut energiat.

Kristalle, mis pole haprad ega pandud ehetesse, võib hoida jooksva vee all või pista mere-või soolavette, sobib ka allikavesi. Nii talitades pidades silmas eesmärki – uhtuda ära kõik negatiivne ja laadida kristall uue energiaga. Haprad kristallid või kobarad võib ka ööseks mere- või soolavette jätta, pärast tuleb neilt vaid soolaplekid õrnalt maha hõõruda, et kristallile mitte kahju teha, eriti niiskes õhus. On aga olemas kristalle, nagu näiteks seleniit, mis vett ei kannata, mistõttu igale kivimile sellist meetodit ei ole soovitav kasutada.

Veel on võimalik kristalle puhastada kui need üheks ööks/päevaks maha matta (kasvõi lillepotti mulla alla) – eriti sobib selline meetod just musta või pruuni värvi poolvääriskividele. Kive välja kaevates laadida need taas positiivsete sõnumitega.

Viimase võimalusena saab välja tuua meetodi, mil asetada poolvääriskivid mõneks tunniks päikese- või kuuvalguse kätte (eriti hea oleks poolvääriskive laadida täiskuu ajal). Sel juhul tuleb vaid veenduda, et see kivi päikese käes pleekima ega kiiri koondama ei hakkaks (oht selle tekkeks on näiteks mäekristallil ja teistel läbipaistvatel kivimitel), kuna viimasel juhul võib see tekitada tulekahju, mida ükski kivihuviline kindlasti ei soovi. Lisaks on ka kivimeid, nagu näiteks roosa kvarts, mis otsese päikesevalguse käes üleüldse tuhmuda võivad, mistõttu on soovitav ka seda jälgida.

Kindlasti tasub meeles pidada, et alati peale kristallide puhastamist, kus kinnitada, et kõik negatiivsed ja ebavajalikud energiad poolvääriskividest lahkuksid, tuleb need taas positiivsete sõnumitega laadida, et kristallid saaksid efektiivsemalt oma ülesandeid täita.

Allikad:

Teie Lau Ra 𓂀

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga